כיצד לבחור קבלן מפתח לבניית בית פרטי ?

יש מספר דברים שחשוב לדעת וחשוב לשים לב כשניגשים לבחור קבלן מפתח. להלן סיכום של הדברים העיקריים:


ניסיון
כמו בכל תחום ועל אחת וכמה כאשר אתם מתכננים לבנות את בית חלומותיכם. יש לבחור במישהו בעל ניסיון רב עם התמחות ספציפית בבניית בתים צמודי קרקע. 


המלצות מהימנות
לדרוש המלצות ולבדוק אותן בצורה יסודית. רצוי מאוד שההמלצות יהיו מאותה הסביבה  שבה אתם מתכננים לבנות. חשוב להתקשר לממליצים ולברר את מהימנותם. כדאי גם לבדוק ממליצים שבנו עם הקבלן לפני שנתיים, שלוש וגם לפני ארבע שנים (מה מצב הבית היום? האם היו בעיות? באם היו בעיות, האם טופלו בזמן סביר?)


אחריות לתקופת בדק ומעבר לזה
על פי החוק במדינת ישראל, על קבלן עם רישיון להיות אחראי לתקופת הבדק. הרבה אנשים אינם יודעים את החוק, וקבלנים מנצלים העניין. יש לבדוק היטב אצל הממליצים באם הקבלן עמד בהתחייבות במסגרת תקופת הבדק.


שרות בתום הבנייה
חשוב לדעת שהקבלן הוא מהאזור ונשאר באזור. יש כאלה שמתפתים למחיר הזול ולוקחים קבלן מכפר בצפון. בתום הבנייה כשצריך שרות, קשה מאוד לאתרו. 


רישיון קבלן מוסמך
טריוויאלי אך חשוב לזכור ולבדוק. לא להתפתות ל 'שרלטנים' בתחום שנותנים הצעת מחיר זולה מכיוון שאינם בעלי רישיון, ובעצם אין להם ולא יכולה להיות להם אחריות כלשהי.


זמינות
זמינות הקבלן חשובה לכל עניין וברור. קבלן המשתרע על אזורי בנייה נרחבים לא יכול לתת מענה מיידי. הדבר גורם לעיכובים בבנייה ואיחור במסירה שגורם לעוגמת נפש.


האם יש לקבלן ביטוח ?
עניין חשוב שאין להזניח. הביטוח  יקר וניראה מיותר אך מאוד הכרחי. האם הקבלן עשה ביטוח כנגד כל הסיכונים עבור כל קבלני המשנה? גם ביטוח כנגד צד ג' חשוב ביותר. במידה ונכנס ילד לשחק באתר נופל ונפצע, האחריות שלכם! לא כדאי להכניס את המשפחה לצרות עוד לפני שנכנסתם לבית...


'האדם מאחורי הקבלן'
יש להיפגש עם הקבלן ולראות האם יש 'כימיה', האם אתם מרגישים נח לבצע עסקה עם אותו בן אדם.האם יש התייחסות והקשבה לצרכים שלכם. האם הוא איש נעים הליכות, נותן תחושת בטחון ונוחות מקצועית.
 
 
 
לנדמרקס בע"מ          טלפון: 09-8828066           דוא"ל:   info@landmarks.co.il  
הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus